Windows da Litecoin Nasıl kazılır?

0
151

Windows da Litecoin Nasıl kazılır?

 

Litecoin, Ekim 2011’de eski bir Google Mühendisi olan Charlie Lee tarafından geliştirilen erken aşamalı bir alt koddur. Lee, Bitcoin’den daha hızlı bir kripto para birimi oluşturmak ve on dakikaya kıyasla her iki buçuk dakikada bir blok işlemek amacıyla, kolayca erişilebilmektedir.

( Kaynak :  Bitinfocharts )

Şu anda, litecoin için olan 247.29Th / s değerindeki grafikte gösterildiği gibi, 247.29Th / s karma gücüyle, bir bloğu keşfetmek için 2.396 dakika sürecektir.

Kaynak: Bitinfocharts ) 

Litecoin, azaltılmış blok süresi için Scrypt algoritmasını kullanır; Bitcoin ise SHA-256 karma algoritmasını kullanır. SHA-256’nın kritik farklarından biri, Scrypt’un CPU üzerinde çalışabilmesi ve daha az enerji tüketmesi ve dolayısıyla bireysel madenciler arasında popüler olması. Scrypt hafızayı yoğunlaştırır, bu da Scrypt tarafından oluşturulan sayıların RAM’de de saklanması anlamına gelir, böylece sonucu göndermeden önce sürekli olarak erişilebilir ve daha hızlıdır.

Litecoin Madenciliği: –

Pencerelerdeki litecoin’e ihtiyacımız var:

1.) Litecoin cüzdanı

2.) litecoinpool.org üzerinde bir hesap

3.) Kriptolama yazılımı

Litecoin Cüzdanı: –

  1. Öncelikle litecoin.org’dan litecoin cüzdanını indirin ve komut istemini takip ederek yükleyin. Yüklendikten sonra, Litecoin Core uygulamasını açın, aşağıdaki pencerede altta bulunan litecoin bloklarının senkronizasyonunu gösterecektir. Senkronizasyon, internetinizin hızına bağlı olarak saatlerce hatta günler sürebilir, ancak madencilik editörlerinin tamamen senkronize edilmesi için buna ihtiyacınız yoktur. Kullanıcılar senkronizasyon başladığı anda yeni madencilik adresi oluşturmaya başlayabilir.
  2. Bir adres oluşturmak için aşağıda gösterildiği gibi File-> Receiving addresses tıklayın.
  3. Şimdi görünen pencerede ‘New’ üzerine tıklayın. Ardından, Label’da litecoin cüzdanının adını yazın ve ‘Ok’ tıklayın. Herşeye bir isim verebilirsin.

  1. Şimdi adres üretilir, adres sekmesine sağ tıklayarak adresi kopyalayabilirsiniz.
  2. Git https://www.litecoinpool.org ve sekmeyi katıl seçin ve (o e-posta doğrulaması sorar) bilgilerinizi koyarak bir hesap oluşturun. Ana Donanımı CPU olarak seçin. Başka bir şeyiniz varsa, bunu seçin. Bu öğretici temel olarak CPU madenciliği içindir, ancak donanımınıza göre seçim yapabilir ve buna göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Diğer seçenekler

  1. Şimdi litecoinpool penceresinin ‘Hesap’ sekmesine gidin ve 4. adımı takip ederek adresi litecoin cüzdanının ‘Ödeme Adresi’ bölümüne yapıştırın ve Ayarı Kaydet’e tıklayın.

‘İşçileri’ şartlarımız gereği ekleyebiliriz, varsayılan olarak varsayılan adı ve şifresi olan bir ‘İşçi’ vardır. İşçi, farklı cihazları tek bir hesaptan yönetmek için kullanılır.

Daha fazla İşçi eklemek için kullanıcı adı ve şifre yazın ve ‘Workers’ Ekle’yi tıklayın.

Madencilik Yazılımı: –

Biz litecoin cüzdan ve litecoinpool hesabımızı kurduk, şimdi madencilik için yazılım yüklememiz gerekiyor. Buradan indirilebilen cpuminer yazılımı kullanacağız .

İndirildikten sonra klasöre çıkartın.

Bir toplu iş dosyası oluşturma: –

Not Defteri’ni açın ve kopyaladığınız kodu https://www.litecoinpool.org/minerconfig adresinden sisteminize göre yapıştırın . Yazarın sistemi için kod şöyledir: –

minerd –algo = scrypt –url = katman + tcp: //litecoinpool.org: 3333 –userpass = Priyeshu.1: 1

Yukarıdaki yapılandırma dosyasında litecoin.org  sunucunun adıdır. Dört sunucu var; Bulunduğunuz yere göre değişiklik yapabilirsiniz, aşağıdakiler sunucu adresleridir: –

stratum + tcp: //litecoinpool.org: 3333 (Avrupa)

stratum + tcp: //us.litecoinpool.org: 3333 (ABD Doğu Sahili)

stratum + tcp: //us2.litecoinpool.org: 3333 (ABD Batı Kıyısı)

stratum + tcp: //ltcpool5brio2gaj.onion: 3333 (Tor gizli servis)

Dosyayı cpümleyicinin fermuarını açıp aynı şekilde bir .bat dosyası olarak kaydedin.

Şimdi litecoin’e hazırız, yeni oluşturduğunuz toplu iş dosyasına çift tıklayın.

Litecoinpool madenciliği sayfasında Ödül Geçmişi’ne gidebilir ve madencilik faaliyetinin ayrıntılı açıklamasını görmek için Tam Geçmişi Göster’e tıklayabilirsiniz.

Litecoin, minimum 0,01 LTC eşik sınırını geçtikten sonra, bu, Hesap Ayarı altında yapılandırılabilir.

Bu yüzden nihayet bir dizüstü bilgisayarda Litecoin madenciliğini yapabiliyoruz. Madenciler ve sofistike donanımları kullanarak aynı işlemi yürütmek, bazı ek gelirler sağlayabilir, bu makalede tartıştığımız madenciliğin kapsamı tamamen eğiticidir ve bunu yapmanın bir masrafı yoktur.

 

Kaynak: btcmanager.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here