Visa, Mastercard, PayPal ve Uber, Facebook’un yeni para birinini destekleyecek.

0
3
facebook stable coin

Wall Street Journal sosyal medya devi onun GlobalCoin cryptocurrency, fazla altı ay süreyle gizlilik içinde geliştirilen bir stablecoin için bir düzineden fazla destekçinin Perşembe günü imzaladığını bildirdi. Yeni destekçilerin her biri, şifreleme para birimi için geçerli bir konsorsiyumun parçası olarak projeye yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapacak.

Stripe, Booking.com ve MercadoLibre, dergiye göre, projenin bir parçası.

Facebook, geçtiğimiz Aralık ayında GlobalCoin’i piyasaya sürdüğünü duyurdu , ancak şirket 2017’nin sonuna kadar kripto para birimine baktığını belirtti. Kripto, şirketin mesajlaşma altyapısı içinde çalışacak bir stabilcoin olması bekleniyor – WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger.

Bununla birlikte, Facebook, GlobalCoin’in tam olarak ne için kullanılacağı konusunda sıkı bir bilgi veriyor; ancak BBC, Facebook’un perakendecilere bakabileceğini ve kullanıcıların kripto para birimini kullanarak indirimli ürünler satın almalarını sağladığını öne sürdü. Kripto para birimi, doğrudan Facebook’tan perakendeciye değer aktarmak için kullanılacak ve ortada kredi kartı şirketlerini kesip, BBC’nin perakendecilerin kârına yardımcı olacağını belirtti.

GlobalCoin’in 18 Haziran’da açılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here