Naeem Aslam Açıkladı: BTC İçin Çok İlginç Bir Çeyrek Başlamak Üzere!

1
193
bitcoin

BTC İçin Çok İlginç Bir Çeyrek Başlamak Üzere!

Bitcoin, şu sıralarda ortalama 6,600 dolardan işlem görürken çeşitli analistler lider kripto paranın son çeyrekte boğa koşusuna başlamış olacağına inanıyorlar.

Kripto paraların amiral gemisi olan BTC, dün itibariyle 6,826 dolar seviyesine kadar çıkmıştı fakat bugün tekrar düşüş yaparak 6,500’ün hemen altında kadar gevşedi. Bitfinex‘ten alınan verilere bakılırsa önder kripto para şu sıralarda 6,589 dolardan el değiştiriyor. Çeşitli analistler, bu senenin son çeyreğinde kripto paranın bir boğa koşusuna gireceğine inanıyorlar.

MarketWatch’a mevzuşan Thinks Markets UK’nin şef piyasa analisti Naeem Aslam, Eylül ayı sonunun senenin son çeyreğine girildiği anlamına geldiğini, bunun da geçen yılki boğa koşusunu hatırlattığını belirterek şöyle dedi:

“Eylül ayı bitmek üzere ve çok ilginç bir şekilde çeyrek başlamak üzere. Bu size herhangi bir şey hatırlatıyor mu? Bana geçen seneki boğa rallisini hatırlatıyor. Bana öyle bir düşünce geliyor ki benzer bir momentum daha tekrar inşa edilebilir gibidir. Bu kripto para piyasalarında ağır kayıplardan acı çekenlere bir musuki olmalı.”

Daha önce bildirdiğimiz şeklinde Element Digital Asset Management tarafınca hazırlanan bir mevsimsellik tablosu, Bitcoin’in getirilerinin senenin son çeyreğinde etkisinde bırakan bulunduğunu gösterdi. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında fiyat son çeyrekte 3 senenin toplamında yalnızca 14 gün kırmızıdaydı.

Bununla birlikte şirketin portföy yöneticisi, Bitcoin’in henüz çok genç bir para birimi bulunduğunu ve bundan ötürü bir tablo ortaya dercetmek için kullanılan verilerin az bulunduğunu, her şeyin tesadüften ibaret olabileceğini belirtti.

Ancak momentum çalışmaları ile Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) kombine edilmiş olduğu bir teknik gösterge olan RIG trend çizgilerinin bir analizi, boğa koşusuna işaret eder şekilde kripto paranın momentum ölçüsünün RSI ölçüsünü geçtiğini gösteriyor.

Öte taraftan son çeyreğe girilmek üzereyken bazı kripto paralardaki hareketlenmeler de dikkat çekiciydi. Örneğin XRP, 18 Eylül’den bu yana %100’ün üzerinde kıymet kazanmış durumda. En büyük üçüncü dijital para 18-21 Eylül periyodunda ise %180’in üzerinde artmıştı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here