Kripto Para Birimi Nedir?

0
275
kripto para

Kripto Para Birimi Nedir?

Dünyanın bir çok bölgesinde kripto para birimleri hızla yayılmaya ve kullanılmaya başladı. Bu durumda insanlar kripto para birimlerine daha çok ilgi duymaya başladılar. Ve çok sorulan sorular gelmeye başladı örneğin; Kripto para nedir? Nasıl alınır, Güvenli midir? gibi sorular sorulmaya başlandı.

Siz değerli, okurlarımıza bu makalemizde Kripto para birimi hakkında genel bilgilendirme yapacağız. Kripto para birimleri merkeziyeti olmamasıyla ün kazanmış bir sistemdir. Şöyle ki bir banka gibi belli bir şirketi veya ona benzeri yoktur. Kripto para birimi bir devletin veya bankanın para birimi değildir. İnternet dünyasının devletsiz ve bankasız kripto para birimi olan Bitcoin dünyanın her ülkesinde yeni yatırımcılar alarak büyümeye devam etmektedir. Bir zamanlar 1 dolar olan bitcoin şuan ne kadar? Öyle ki yatırımcısına çok fazla kazandırdığı zamanlar olmuştur.

Bitcoine yatırım kesin kazandırır mı?

Garanti kazandırır demek elbette yanlış bir cümledir. Hiç kimse size bunun garantisini veremez yatırım risk taşımaktadır her zaman. Fakat bitcoini riskli görüyorsanız farklı kripto para birimleri olduğunuda unutmamanız gerekir. Örneğin Ripple, İota, Monero, Litecoin gibi bir çok coin çeşiti mevcuttur.

Mantıklı ve İyi analizler ile kazanma şansınız fazlasıyla artacaktır. Ek olarak sabır yatırım işinde önemli bir parça olduğunu sakın unutmayın!

Bitcoin Nedir?

Para Birim Sembolü: ฿ ve kısaltma hali ise BTC olan Bitcoin, Dünyanın hiçbiryerinde merkezi olmayan, resmi kuruluş ile bağı irtibatı olmayan tamamen kendisi işleyecek şekilde oluşturulmuştur. Hiçbir kurum veya devlet ile ilişiği bulunmayan elektronik para birimidir. Mantığı ise altın ve gümüş sistemiyle aynı diyebiliriz bir süre sonra maden işlemi duracak ve daha fazla çıkarılmayacak maksimum 21.000.000 Adet üretilebilicektir. Bu maden sistemi ise dijital bir madenciliktir bunu daha sonraki konularımızda detaylı sizlere anlatacağız.

Kripto Para Birimi

Mantığını anlamak için altın veya gümüş alıyor gibi düşünebilirsiniz. Bitcoin aynen altın ve gümüşe benzer şekilde, bir gün tükenecek ve daha fazla üretilemeyecek bir maden gibi tasarlanmış. Başlangıçta piyasaya sürülen Bitcoin’ler alım-satım yoluyla el değiştirirken, aynı zamanda artması için de ‘Bitcoin madenciliği’ yapılıyor. Tıpkı altın madenini doğadan madencilik yöntemiyle çıkarır gibi dijital ortamda da karmaşık şifreleri çözerek Bitcoin çıkaran Bitcoin madencileri var. Şu anki programlamaya göre, Bitcoin madencileri 21 milyon Bitcoin tamamen çıkarılınca, daha fazla çaba harcamalarına gerek kalmayacak.

Kripto Para Birimi

Bitcoin Kripto Birimi Nelere Göre Kazandırır?

Bitcoin Kripto para biriminin artış gösterme durumu piyasada ki arz ve talep işlemlerine bağlı olarak ilerlemektedir. Bitcoine olan talep artınca fiyat artmakta, talep azaldıkça ise fiyatlarda haliyle düşüyor.

Kripto Para Birimi

Ek Bilgi: Binance ile Alım-Satım işlemlerinize %25 İndirim!

Binance Exchange sitesine Coinbozan referans sistemiyle kayıt olduğunuz takdirde; Alım ve Satım işlemlerinizde %25 indirimli işlem yapabiliceksiniz.

Referanslı kayıt için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here