İsviçreden Kripto Şirketlerine Yönelik Destek

0
145

İsviçreden Kripto Şirketlerine Yönelik Destek

İsviçre, 500’den fazla blockchain ve cryptocurrency başlangıçlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak, bankacılık sektörüne kısıtlı erişim nedeniyle, birçok proje diğer ülkelere taşınmıştır. Bu, İsviçre Bankacılar Birliği ( SBA ) aracılığıyla İsviçre’nin, kripto para birimi başlangıçları ile ilgili bankalara kılavuz yayınlayarak çözmeye çalıştığı bir sorundur .

İsviçre Cryptocurrency Şirketler Damalı Tarihçesi

Crypto Valley Association, , Zürih, Zug yayılan yaklaşık 530 blockchain başlatılması vardır. Bu şirketler, diğerleri gibi, etkili bir şekilde işlemek için geleneksel bankacılık sistemine erişim gerektirir.

Para yatırmak, mevcut ve uzun vadeli yükümlülüklerini ödemek ve günlük operasyonlarından kaynaklanan finansman faaliyetlerini yürütmek zorundadırlar. Son gelişmelere kadar İsviçre bankaları, kara para aklama kurallarını yerine getirme korkusuyla kripto işletmelerine geniş bir yatak veriyorlar .

Finansal hizmetler sektöründen elde edilen istatistikler, İsviçre’de sadece 250 bankanın, başlangıçtaki para tekliflerinde ( ICOs ) ortaya çıkan nakit eşdeğer kripto para yatırmalarını kabul ettiğini ortaya koymaktadır . 250 bankanın 2’si hizmetlerini 2017’de geri çekti. İsviçre’deki en büyük dördüncü banka olan Zuercher Kantonalbank , ilgili bir hareketle, kripto paralarla bağlantılı 20’den fazla şirketin hesabını kapattı.

Crypto İşletmeler ve Bankalar Arasındaki İşbirliğinin Geliştirilmesi

İsviçre’nin bir finans merkezi olarak çekiciliğini artırmak için SBA, dijitalleşme alanında yeniliği desteklemek ve desteklemek için çeşitli girişimlere başladı. Bu blockchain teknolojisini içerir .

SBA, teknolojinin etrafındaki riskleri ve şüpheleri kabul eder. Ancak, son hamlelerinde, geleneksel bankalara rehberlik eden yasal çerçeveye paralel olarak kripto para birimi kurallarını getirmeye odaklanırlar.

Geçerli kurallar ile, blockchain şirketlerinin hesaplarının açılması gibi süreçler daha basit ve daha az risklidir.

Kılavuzlar, bankacılık endüstrisinden ve Crypto Valley Association’dan üyeleri bir araya getiren bir iç çalışma grubunun desteğiyle geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Kılavuzların çoğu ICO’ları ele aldı; Özellikle dijital fon verenler ve blockchain ile bağlantılı şirketler için hesapların açılması.

Yönergeler, Kara Para Aklamayı Önlemek İçin Çekler Önerir

ICO’lar yürüten kripto paralı şirketlerin bir kısmı, katkıda bulunanlar hakkında gerekli özeni göstermiyor ve kara para aklama mimarları tarafından sömürülecek bir boşluk bırakıyor. Bu kısmen, İsviçre bankalarının kripto para ve blok zincirini içeren işlemlerden uzak durmasının sebebidir.

Yeni kılavuzlar, blockchain firmalarının hesaplarını açarken yapılacak ayrı kontrolleri sunarak bu boşlukları kapatıyor. Buna ek olarak, kılavuzlar tavsiye KYC ICO’lar cryptocurrencies ve bu tür dolar, Euro, frank ve diğerleri gibi fiat para hem para toplama için çek.

Kılavuzun getirdiği açıklık, bankaların kripto para karşılığı şirketlerle çalışırken gerçekleştirmeleri gereken farklı değerlendirmeleri anlamalarına yardımcı olacaktır. Öte yandan, cryptocurrency firmaları, bir hesap için hak kazanmalarını sağlamak için gereken bilgileri ve önlemleri önceden bileceklerdir.

SBA’nın en önemli mesajı, İsviçreli finans sektörünün bütünlüğünün ve itibarının korunması ve tüm katılımcılar için en önemli öncelik olması gerektiğiydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here