CFTC Başkanı Giancarlo: Kripto paralar kalıcı olacak

0
152

CFTC Başkanı Giancarlo: Kripto paralar kalıcı olacak

itcoin belki hiçbir zaman doların yerini alamaz ama kripto paraların amiral gemisi, istikrarlı bir para birimi olmayan ülkelerin üçte ikisinde önemli ölçüde benimsenebilir.

Bu ifade belki Bitcoin‘i erken benimseyen ya da ileriye dönük düşünen bir serbest yatırım fon yöneticisi tarafından yapılmış erken bir tez gibi görülebilir. Aslında bu, daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nde en tepedeki türev regülatörü olan J. Christopher Giancarlo tarafından söylenmişti.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Giancarlo, CNBC’e verdiği bir röportajda, kripto paranın dünyanın başlıca para birimi olma hedefine ulaşmasa bile kalıcı olacağını belirtti. Bu arada buna karşın Square’ın CEO’su Jack Dorsey, kripto paranın dünyanın lider parası olacağından emin.

Giancarlo, “Ben kripto paranın kalıcı olacağını düşünüyorum. Bence kripto paranın bir geleceği var. Dolara veya revaçtaki diğer para birimlerine rakip olup olamayacaklarını bilemiyorum ama yerel para birimleri olmayan bazı ülkelerin işleyen para birimlerine gerçekten aç olduklarını biliyorum. Dünyadaki 140 ülkenin kendi para birimi var. Muhtemelen üçte ikisi kağıda basmaya bile değmez ve bu ülkeler Dolar, Euro gibi para birimlerine güveniyor. Bitcoin veya diğer kripto paralar, problemlerin bazılarına çözüm olabilir.” dedi ve “Belki de önümüzdeki on yıllık bir süreçten bahsediyoruz.” diye de ekledi.

Trump tarafından atanan isim, bir Kongre oturumu sırasında milletvekillerine kripto paralarını daha genç yatırımcılara hitap ettiği için elden çıkarmalarını tavsiye ettikten sonra ‘CryptoDad’ olarak adlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here