Bitcoin Fiyatlarında Neler Oluyor

0
91

 

Bitcoin Fiyatlarında Neler Oluyor
Ünlü yorumcu Hauge aylık olarak yayınladığı kripto para araştırma raporunun son bölümünde Bitcoin fiyatının daha fazla düşeceği imasında bulundu. Ancak kripto para piyasasında Bitcoin’in “aşırı alım” işaretleri taşıdığını da belirtti.

Son zamanlardaki bitcoin fiyatları ile ilgili sağlam tespitlerde bulunan Hans Hauge, yatırımcıların piyasada nelerin olup bittiğini anlamasına yönelik özet rapor oluşturdu. Bu raporunda Bitcoin fiyatını etkileyen birçok faktörü bir araya getirerek yatırımcıların kafalarındaki soru işaretlerine çözüm bulmaya çalıştı.

Bir süredir devam eden fiyat düşüklüğünün teknik verilerle çeliştiğini iddia eden Hauge, bu gidişle Bitcoin fiyatlarının biraz daha düşerek dibi görmesinin yakın olduğunu söyledi.

Ünlü yorumcu, önceki okumalarla karşılaştırdığında ağa bağlanan adres sayısı, hash oranları ve toplam işlem sayılarının hepsinde yükselme eğilimi söz konusu iken fiyatların düşmesinin mantıklı bir izahının mümkün olamayacağını ifade etti.

Bitcoin Değer İndikatörü Sinyal Veriyor Ama…
Hauge’in teknik verilerden yola çıkarak yaptığı mantıklı tespitler, kripto para birimi endüstrisindeki birçok aklı evvelden daha ihtiyatlı bir tablo çiziyor.

Örneğin, yatırımcı Mike Novogratz’ın BTC / USD için eylül ayında yaptığı “dip” nitelendirmesi ilerleyen günlerde kendisini yalancı çıkardı. Uzun bir süredir ayı piyasasında olan sektör, Eylül ayından beridir kaçıncı “dip” seviyeyi gördü.

Diğer taraftan Fundstrat analisti Tom Lee kafasında olanlar ise hala senenin son çeyreği için bir boğa koşusu ümidini taşıyorlar. Hatta Lee’nin ağustos ayında medyaya yansıyan beyanında sene sonu için 20.000 $’lık bir geri dönüşün olacağını garanti etmişti. Bir grup bitcoinin üzerinde kara bulutlar dolaştığını anlatırken diğer bir grup da bulutların üstünde geziyor.

Bu arada Hauge yayınladığı raporunda, piyasadaki hareketliliği arttırmak için son altı aydır toplu halde Bitcoin piyasalarına giren kurumsal yatırımcılar ile ilgili mevcut tartışmalara hiç girmedi ABD’deki mali kaynaklar, kurumsal paranın el altından veya göze çarpmayacak şekilde piyasaya girdiğini söylüyor. Daha önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi kripto para bu gidişle “vahşi batı” günlerine geri dönüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here